Odzież reklamowa w marketingu sportowym

Odzież reklamowa
Odzież reklamowa

W dzisiejszych czasach niezwykle ważnym elementem funkcjonowania każdej firmy jest marketing. Pozwala on na pozyskiwanie nowych klientów i odnoszenie dzięki temu rynkowego sukcesu. Marketing może mieć bardzo różne formy, nie ma współcześnie żadnych ograniczeń pod tym względem. Ważne jest to, aby reklamą zainteresować klienta. Popularny jest tutaj marketing sportowy – wykorzystywanie wydarzeń sportowych do reklamy produktów i usług niezwiązanych ze sportem. Coraz częściej czynią tak np. sieci supermarketów, producenci odzieży, itp. W marketingu sportowym poczesne miejsce zajmują również gadżety reklamowe.

Co może być przykładem? Jak się wydaje, dobrą egzemplifikacją może zostać odzież reklamowa, a  to dlatego, że jej poszczególne elementy, jak czapki, koszulki czy kurtki, to bardzo dobre, tzn. skuteczne narzędzia marketingowe. Potwierdza to praktyka, która wykazuje również, że klienci najbardziej wolą te gadżety, które można praktycznie wykorzystać w życiu. Właśnie stąd przydatność odzieży w tej sferze.

Jak konkretnie odzież reklamowa może wspierać marketing sportowy, o którym napisano wyżej? Po pierwsze może ona nosić nadruk, który pomoże połączyć konkretną imprezę sportową – np. mistrzostwa świata w siatkówce – z reklamowanym produktem albo usługą. Naturalną kwestią jest, że bez względu na rodzaj nadruku, efekt dla reklamodawcy będzie podwójnie dobry. Przede wszystkim może ów nadruk wyrażać treści potwierdzające, że dany produkt jest związany z danym wydarzeniem sportowym. Natomiast dla klienta interesującego się sportem jest to bodziec, aby dany produkt zakupić.

Mówiąc jeszcze inaczej, np. sieć hipermarketów może promować swoje usługi (sprzedaż towarów) wraz z promocją zbliżającej się imprezy sportowej (tym razem np. piłkarskiej, jest to sport numer jeden w Polsce). Czy reklama taka przykuwa uwagę wszystkich interesujących się piłką nożną? Oczywiście, tak, a osób tych nie brakuje. Odzież reklamowa, o której mowa, może też nosić nadruk z dodatkowym elementem jakim będzie motyw graficzny. Oczywiście również nawiązujący do danej imprezy sportowej (siatkarskiej, piłkarskiej), np. przez prezentowanie logo danej imprezy czy też wizerunku sportowców.